Droga do doskonałości…

Prasa i szkolenia są zalewane wręcz, informacjami o tym, jak ważne jest zaczynanie każdej zmiany od siebie. Toteż biorąc zeń przykład, zaczęłam od siebie właśnie… I to jest najtrudniejsza z prac, jakie było mi dotychczas dane wykonywać. Chcesz uszczęśliwić drugą osobę, chcesz stworzyć trwałą relacje? Bądź szczęśliwy najpierw ty! Stwórz pozytywną relacje z samym sobą! Bądź serdeczny i dobry dla siebie!Hmmm…to stwierdzenie, musiało narodzić się w głowie jakiegoś człeka, stroniącego od jakiegokolwiek jarzma przywiązania, do czegokolwiek lub kogokolwiek. Niby słusznie i naukowo, tylko jak osiągnąć ten stan, który bez zbędnej przekory mogłabym nazwać DOSKONAŁOŚCIĄ ?

No dobra… Skoro tego chcę, a chcę bardzo, to muszę popracować u podstaw. Niestety te podstawy to ja sama… I niby wszystko jasne, szczegółowo i konkretnie określony cel. Dlaczego zatem wszystko idzie mi jak po grudzie?

Najbardziej ze wszystkich słodyczy, zawsze uwielbiałam śledzie w śmietanie. Czyżby wyżeranie cukierni, na przemian z działem ze słodyczami w marketach miało jakiś głębszy powód? Może gdzieś wewnątrz mnie, coś buntuje się przeciwko temu, że tak uparcie utwierdzam się w przekonaniu o zaletach bycia singlem? Może to coś we mnie wyje z rozpaczy, lecz zbyt słabo, abym mogła to w pełni usłyszeć?

Lista cnót i przymiotów, z jakich powinien się składać ON, zanika gdzieś we mgle intensywności przeżywanych przeze mnie emocji. Codziennie budzę się z bólem szczęki…tak mocno mam ją zaciśniętą…snów już nie pamiętam…choć czuje, że śnię. Kolejny dzień po kolejnym weekendzie, spędzony na próbach akceptacji obecnego stanu rzeczy…

Jestem szczęśliwa, spokojna i coraz bardziej spójna, a jednak czegoś mi w tej układance brak. Czy tak już zawsze będzie? Czy droga do rozwoju własnego umysłu i duszy musi być okupiona pustym łóżkiem i pustym sercem? Z drugiej strony, czy warto je zapełniać kimś, z kim kompletnie nic nas nie łączy, w obawie przed samotnością??? Z której strony nie spojrzeć….plecy :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.