Czas na kawę…

Kiedy zdajesz się pozornie realistką, a  w głębi serca jesteś romantyczką, trudno nie zgubić w czyichś dłoniach własnego serca. Na szczęście intuicja nas ostrzega, a instynkt samozachowawczy chroni. Tylko jak ponownie stanąć na szczycie własnych wartości oraz kultywować nowe, pozytywne nawyki, skoro spod dywanu ciągle wyłażą te stare? Jak będąc silną i wolną kobietą, nie wtulić się w silne męskie ramiona, by tam bezpiecznie się schronić, przed wszystkim tym, co dotąd raniło? Jak będąc otwartą na nowe, świadomą i uważną kobietą, pozwolić sobie na utratę kontroli nad własnym ciałem, duszą i umysłem, by zaznać tego o czym marzą wszyscy? Te pytania kłębią się w mojej głowie, nie pozwalając na pełną ekscytację…. Nie chce powielać tego, od czego uciekłam na drugi koniec Polski! Tylko jak zaufać, komu zaufać ???

Jak dwa rozbite okręty, na wzburzonym morzu, kołyszą się jednostajnie na tych samych falach, to zderzając się, to oddalając…dwoje ludzi, pragnących tego samego…na pozór…w obawie przed katastrofą?! Czasem wolałabym być zimną skałą…o którą rozbijałyby się inne statki….lecz nie jestem…po moich policzkach płyną łzy, choć próbuje się uśmiechnąć….

Czy istnieje taka stocznia, w cieniu której oba te statki, mogą jeszcze odbyć wspólny, szczęśliwy rejs??? Czy znacie takie miejsce, w którym rany się zabliźniają, a serce żarem płonie, lecz nie rozpada na kawałeczki, niczym puzzle z różnych światów? Szukam tego miejsca…tak bardzo, że aż czasem boli….

Setki poradników, tysiące porad o tym jak tworzyć prawidłowe relacje, jak sprawić aby wszystko to, było takie jak marzymy. Na nic to wszystko, gdyż teoria owa nijak się ma do praktyki….po raz kolejny…Lampki alarmowe włączają się i mrugają jak szalone. Uspokajam serce, spowalniam oddech nasłuchując….szeptu, który podpowie mi co dalej???

Czas na kawę…czas przerwać te szamotaninę myśli! Wracamy do punktu wyjścia….głęboki oddech, powiew wiatru we włosach, słońce na twarzy…jest dobrze…wszystko będzie dobrze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.