A co jeśli mam rację???….

Narzekanie, to już chyba nasz sport narodowy. Gdzie się człek nie rozejrzy, to uszy wprost więdną. Nawet osoby na pozór pozytywne, w domowych pieleszach marudzą. No ręce opadają…Jednymi z najbardziej pozytywnych osób jakie znam, są ludzie niepełnosprawni. Opanowali sztukę patrzenia przez „różowe okulary” do perfekcji. Dlatego kiedy ja sama czuję, że pod wpływem niepomyślnych wydarzeń, mam ochotę po biadolić, to przypominam sobie właśnie o tych, z którymi spędziłam większość mojego zawodowego życia. Wyszukuje na YouTubie filmiki o życiu tych, którzy na pierwszy rzut oka mają tak przerąbane, że mało kto, byłby w stanie udźwignąć ciężar takiej egzystencji?!To właśnie ONI, potrafią jak nikt inny cieszyć się każdą chwilą. Osiągają rzeczy wręcz niemożliwe i wiodą życie, o jakim większość sprawnych jedynie marzy. Co z nami jest do cholery?! Zmieniłam miejsce zamieszkania, lądując na przeciwległym krańcu Polski i nadal słyszę narzekania. Dementując od razu, wszystkie komentarze na własny temat, przyznaję się do tego, iż nie byłam wolna od takiego nastawienia. Na swoją obronę mam jedynie fakt, iż byłam w „innym świecie” mentalnie. Przygnieciona masą negatywnych poglądów i otoczona marudami, w większości…

Cierpnie mi skóra na głowie, na samą myśl o porównaniach w stylu „Inni mają gorzej!, A gdybyś mieszkał w Afryce?”. Podobnie reaguje słysząc narzekania ludzi, których otacza tak wiele dobrego, że wielu ludzi mogłoby o tym jedynie pomarzyć….chociaż z drugiej strony, od marzeń wszystko się zaczyna 😉
Nigdy nie jest tak idealnie, aby nie mogło być lepiej, ale jeśli nie potrafisz się cieszyć tym co masz, to po co Ci więcej?
I tak ciągle będziesz niezadowolony? Z drugiej strony, nawet z na pozór beznadziejnych sytuacji jest jakieś wyjście, wystarczy je dostrzec. Ale skoro zamiast uważnie się rozejrzeć, wybieramy tonięcie w morzu rozpaczy…?

Ja także mam takie dni, całe ich stada nawet, kiedy nic mi się nie układa. Kiedy dwa razy dwa, za nic w świecie nie równa się cztery ?! Codziennie rano powtarzam sobie, że dam radę…jeszcze trochę i zamknę za sobą to, do czego w żaden sposób nie chciałabym wracać. Niestety z wielu powodów, to nie jest takie proste, jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać?! Nie zamierzam się jednak tym umartwiać, marnować kolejny cenny dzień z mojego życia na zrzędzenie, że czegoś nie mam. Bo mam wiele. Mam wspaniałą siostrę i rodziców, którzy mnie kochają. Mam wkurzającą, ale moją własną babcię. Pachnącą orzechami włoskimi i nieustająco pytającą, w którym jej uchu dzwoni. Mam gdzie mieszkać i dokąd wracać, chociażby na święta. Jestem zdrową, wartościową i ładną kobietą. Jestem dobrym człowiekiem, otoczonym dobrymi ludźmi. Nie zawsze mam pełną lodówkę i pieniądze w portfelu, ale wierzę, że to się zmieni, bo mam dwie zdrowe ręce do pracy i sprawne nogi, aby do niej codziennie chodzić.

black-and-white-714257_1920
A co by było, gdybyś wszystko miał i wszystko mógł???? Gdyby wszystko to, na co tak namiętnie narzekasz, zniknęło w jednej chwili? Nieidealny mąż – ciach i nie ma! Nieatrakcyjna małżonka – ciach i nie ma! Wrzeszczące i kłócące się dzieciaki – ciach i nie ma! Jak wyglądałoby Twoje życie bez wkurzających Cię na co dzień ludzi, dzieci, zwierząt, szefa, partnera….byłbyś/byłabyś nareszcie sam/sama, wolny jak ptak! Zero obowiązków, zero odpowiedzialności…. Czy byłabyś/byłbyś wtedy nareszcie szczęśliwy/szczęśliwa?! A może znalazłbyś/znalazłabyś nowe powody do narzekania???

Nie trać więcej czasu na coś, co w żaden sposób Ci nie pomaga?! Zacznij żyć, póki masz jeszcze czas…
A  co jeśli przestaniesz narzekać, a Twoje życie stanie się lepsze? A co, jeśli zamiast marnować czas na biadolenie, poświęcisz dokładnie 5 minut na zrobienie czegoś pozytywnego dla siebie? A co, jeśli ten czas zaprocentuje przyciągnięciem do Twojego życia jedynie dobrych rzeczy? A co, jeśli mam rację???

day-960049_1280
Marzy mi się taki dzień, w którym na pytanie „co u Ciebie słychać?”, będę w odpowiedzi słyszała same pozytywne rzeczy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.